Myślisz, że jesteś wystarczająco szybki? Gry zręcznościowe nigdy nie stanowiły dla ciebie problemu? Masz refleks małpy i spryt łasicy? Sprawdź się w dzikiej walce o totem i zostań wodzem plemienia.

Recenzja | Jungle Speed

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email
Share on pinterest

by Johny, 26.03.2019

Myślisz, że jesteś wystarczająco szybki? Gry zręcznościowe nigdy nie stanowiły dla ciebie problemu? Masz refleks małpy i spryt łasicy? Sprawdź się w dzikiej walce o totem i zostań wodzem plemienia.

Recenzja | Jungle Speed

by Johny, 26.03.2019
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email
Share on pinterest

Pamiętam jak pewnego razu, na Pyrkonie, spróbowaliśmy z Herkiem naszych sił w konkursie Jungle Speed. Wśród naszych przeciwników znalazły się głównie dzieci, więc myśleliśmy, że pójdzie gładko i szybko. I tak było. Zostaliśmy ograni w dosłownie kilka chwil! A ja może raz złapałem totem. Tak się skończyła nasza przygoda z turniejem. Jednak po tym przykrym doświadczeniu nie zrezygnowaliśmy z dalszego grania. Nadal jest to jedna z tych imprezowych gier, do których lubimy wracać. Przed wami gra Jungle Speed. Recenzja krótkiej „wyprawy” wgłąb bezlitosnej dżungli.

Informacje o grze

Zawartość pudełka to 70 kart, drewniany totem, woreczek i instrukcja. Wystarczy, aby zapewnić graczom potężną dawkę adrenaliny na całą partię. Elementów gry nie jest dużo, ale są porządnie wykonane. Szczególną uwagę zwraca totem, o który będą toczyły się zacięte boje. Na końcu ma wypalony czarny napis „Jungle Speed”. Solidny, drewniany totem to połączenie trwałości i prostoty. Bardzo dobrze leży w ręce – aż chce się go łapać. Głównym elementem rozgrywki są kwadratowe karty przedstawiające różne, kolorowe symbole. Niektóre są łudząco do siebie podobne. Pudełko po rozpakowaniu nie jest potrzebne. Grę trzyma się w materiałowym, czerwonym woreczku. Można ją swobodnie przenosić.

Poniżej gra Jungle Speed w ładnej, kolorowej odsłonie 😉

Jungle Speed - przebieg gry

W tej grze obowiązują twarde reguły – jak w dżungli. Celem jest pozbycie się wszystkich swoich kart.

Na samym początku gracze siadają wokół totemu. Najlepiej tak, aby każdy miał do niego swobodny dostęp. Następnie rozdaje się wszystkie karty, które trafiają na stos przed każdą osobą. Gracze wykładają po kolei karty na stół, rysunkiem do góry, tak aby pozostali je dobrze widzieli. Dochodzi do pojedynku jeśli na stole pojawią się dwie takie same karty (liczą się kształty, nie kolory). Wygrywa go ta osoba, która szybciej złapie totem. Uwaga! Tą samą ręką wykładamy kartę i łapiemy totem! Jeśli dwie osoby złapią naraz totem, to wygrywa ta, która położyła na nim więcej palców. Ewentualnie ta, która złapała go niżej. Przegrany zbiera wszystkie odkryte karty przeciwnika i dodaje je do swojego stosu. Teraz to on jest pierwszym graczem. Proste.

Oprócz normalnych symboli na kartach znajdują się też strzałki. To trzy rodzaje kart specjalnych, które będą się pojawiały w trakcie rozgrywki:

Karty te działają do pierwszego pojedynku lub pojawienia się kolejnej karty specjalnej.

Co w razie pomyłki?

Przewrócenie lub omyłkowe złapanie totemu skutkuje zebraniem wszystkich odkrytych kart na stole, od każdego z graczy. To kara za naruszenie świętości totemu! Zatem trzeba być czujnym i mieć się na baczności. Nie raz wstrzymywałem ruch w połowie drogi, żeby nie popełnić błędu. W ferworze walki nie zawsze się to udawało. Emocje, nerwowość i adrenalina. Tak wygląda gra Jungle Speed w praktyce.

Podsumowanie i ocena Jungle Speed

Gra Jungle Speed to wspaniała rozrywka na imprezowe wieczory ze znajomymi. Najbardziej liczy się tu spostrzegawczość, refleks oraz zręczność. Trzeba być niesamowicie szybkim, ale jednocześnie czujnym i ostrożnym. Każdy popełniony błąd oddala nas od wygranej i wzbudza frustrację. Mechanizmy gry podbijają nerwową atmosferę. W powietrzu czuć napięcie i presję. Duch rywalizacji wkrada się do umysłów graczy. Po krótkiej chwili wszyscy zaczynają zachowywać się jak dzikie zwierzęta. Wydają z siebie pierwotne odgłosy, gestykulują, przekrzykują się nawzajem. Istny żywioł. Przynajmniej tak to u nas wygląda. 😊

Podczas mojej pierwszej partii totem poszybował wysoko pod sufit. Nie obyło się bez ofiar. To chyba jedyna wada gry Jungle Speed. W trakcie zaciętej rywalizacji, można doznać lekkich obrażeń. Mam na myśli zadrapania i poobijane ręce. W sumie nic wielkiego, ale lepiej przystąpić do gry bez długich paznokci i biżuterii. A także usunąć wszystkie zbędne przedmioty ze stołu.

Komu spodoba się Jungle Speed?

Osobom, które lubią dynamiczne, szybkie rozgrywki oparte na zręczności i spostrzegawczości. Jeśli kręci cię rywalizacja, ufasz swoim instynktom i masz zwinne palce, to śmiało łap za totem. Ta gra nie sprawdzi się raczej dla ludzi o łagodniejszym usposobieniu. Jeśli jesteś jedną z nich to bardziej do gustu przypadną ci Dobble.

Plusy gry Jungle Speed

Minusy gry Jungle Speed

0 /10
Ocena końcowa

Gra Jungle Speed to jedna z wielu propozycji na imprezę, które opisaliśmy w tym artykule.

Mam nadzieję, że ta recenzja gry Jungle Speed okazała się dla Ciebie pomocna. Jeśli masz jakieś pytania to śmiało zadaj je w sekcji z komentarzami poniżej. Polub nasz fanpage, aby być na bieżąco z nowościami. Obserwuj nasz profil na insta, jeśli masz apetyt na ciekawe, planszówkowe fotki. Wspólnymi siłami będziemy skuteczniej rozpowszechniać naszą pasję do gier planszowych.

Zobacz profil gry na portalu BoardGameGeek.
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email
Share on pinterest
Podobał Ci się wpis? Wystaw ocenę!
[Głosów: 6   Average: 4.7/5]
Facebook
Instagram
Reklama